Як згуртувати громаду для облаштування дитячого майданчика: рецепти успіху з Дар’ївки
Вже як за-розкладом, кожної суботи в Дар’ївці проходять масові заходи. Не дивлячись ні на що, люди різного віку, статі, статусу збираються, щоб робити добрі справи. Цього разу місія ускладнювалась тим, що 19 серпня – це робочий день , згідно з постановою ВРУ, та велике свято Яблуневого Спасу, в зв’язку з чим, робота була розподілена на три дні: 18,19 та 20 серпня.
В перший день проводили підготовчі роботи.
А наступного дня, в суботу 19 серпня, прийшовши на майданчик, я помітив, що до нас завітали нові жителі села. Трохи познайомившись з ними, я дізнався: вони прочитали про наш захід в соціальній мережі Facebook і вирішили взяти участь. Своє рішення обґрунтували девізом нашої громади: « Будуємо майбутнє для дітей!», адже і самі є батьками.
Ця субота дуже сильно виокремилась з-поміж всіх інших. В цей день плоди нашої роботи вже стали явно видимі. До роботи взялися з самого рання, хоча погода вже «дозволяє» працювати навіть в полудень.
Отримавши настанови, робота закипіла.
На вже раніше закріплені рейки, почали прикріплювати штангетки. Вже за півгодини лицьова сторона майданчика була загороджена. Ініціативна та дуже креативна група дівчат відразу почала втілювати свою ідею в життя, а саме проект : «Креативний паркан». Відразу промайнула думка: « Ну що такого може бути креативного в паркані?». Але ні, це не про нас! До роботи взялися всі, особливо ця справа захопила найменших, які із всією відповідальністю віднеслися до неї. Через годину сталося диво: однотонний та не дуже витончений паркан з дерева перетворився на олівці різного кольору! Він додав зовсім дитячої радості, яка виглядала яскравою плямою на фоні похмурих ялин та ялиць, які всім своїм виглядом нагадують про своє минуле, минуле дитячого садка…
В цей час компанія чоловіків та хлопців почала збирати інвентар дитячого майданчика. Спочатку на майдані постала подвійна гойдалка, одразу за нею встановили гойдалку-балансир, а на останок , найбільшу споруду – дитячий ігровий комплекс «Гномик». Я нагадаю, що інвентар для дитячого майданчика ми замовили в професіональній компанії, яка виробляє якісний дитячий ігровий та спортивний інвентар – «Inter Atletika».
Також, майстрами-зварювальниками були встановлені ворота, які відгородили в’їзд до території колишнього дит.садку Поряд з огорожею, учасники громади встановили лавки та сміттєві урни, які нам безкоштовно надав перший заступник начальника ДВК-10 Остапчук Володимир. Також за безкоштовно надану деревину громада села висловлює подяку Фур Мар’яну Ярославовичу, приватному підприємцю с.Дар’ївка.
Протягом всього дня вмілі господарочки Кір’ян Яна, Ігнатенко Тетяна та Черкесова Валентина Павлівна готували пиріжки та частували ними всіх робітників, а Куріцин Олександр Валентинович приготував сьогодні курячі крильцята, які всім дуже сподобалися. В свою чергу, Андрій Кондратенко вже третю неділю поспіль годує громаду гарною вечерею, сьогодні в меню – традиційний жаркоп, який видався апетитним та найсмачнішим. Наступного дня закінчили всі основні роботи. І завершили розпочату справу. Вже за місяць спільної праці, на зовсім порожньому та засміченому місці спільними зусиллями громада встановила майданчик.
З кожним вихідним до нашої справи приєднується все більше і більше небайдужих односельців зі своїми дітьми та онуками. Око радує, коли бачиш, з яким піднесеним настроєм усі беруться за діло, яка б не була спека, перешкоди та труднощі. «Якщо хочеш, щоб жити в суспільстві стало краще, спершу слід почати робити добру справу самому», що ми і робимо.
Щоголь Данило, президент Дар’ївської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Шульги
ДОВІДКОВО:
Цей матеріал надійшов на конкурс журналістських робіт, який проводить ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» в рамках проекту “Сільська рада онлайн” в партнерстві з порталом «Білозерка Інфо» та газетою «Придніпровська зірка» за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.