Юристи консультують: як розірвати шлюб
Сімейний союз чоловіка та жінки у випадках, коли вони мають різні погляди на шлюб та сім’ю, ведення домашнього господарства і при цьому не бажають подальшого подружнього життя (або хоча б один з подружжя), відповідно до українського законодавства у встановленому порядку може бути припинений.
Розлучення (розірвання шлюбу) між чоловіком та дружиною є результатом проведення передбачених законодавством процедур та призводить до виникнення певних правових наслідків для колишнього подружжя.
Юристи офісу Legal Services відмічаються декілька варіантів розірвання шлюбу: це самостійне звернення до органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) або в судовому порядку, який як правило є набагато складнішим і тривалішим.
В разі відсутності у подружжя спільних неповнолітніх дітей та наявності взаємного бажання розірвати шлюб, можливе звернення до РАЦС зі спільною заявою. До такої заяви необхідно додати свідоцтво про шлюб. Звертаємо увагу, що за реєстрацію розірвання шлюбу необхідно здійснити сплату державного мита у розмірі 0,5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8 грн. 50 коп.). Отримавши таку заяву органи РАЦС визначають дату державної реєстрації розірвання шлюбу, яка не може бути визначена раніше ніж через один місяць з моменту її подачі. В такому разі, шлюб припиняється у день реєстрації припинення шлюбу.
Більш складнішою процедурою розірвання шлюбу є звернення з позовною заявою до суду. Але, Сімейним кодексом України передбачено виключний перелік випадків, коли подружжя, або один з них, може звернутися до суду, а саме:
- Обидва з подружжя мають спільну згоду на припинення шлюбу, при цьому мають одного чи декілька дітей.
- Ініціатива щодо припинення шлюбу виходить лише від одного з подружжя, незалежно від наявності або відсутності дітей.
Разом з позовною заявою до суду необхідно підготувати перелік документів до якого входить:
- паспорт позивача та за наявності відповідача по справі;
- свідоцтво про одруження;
- свідоцтво про народження дітей (за наявності).
Також при подачі позовної заяви до суду необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн.). Шлюб розривається з моменту набрання законної сили рішенням суду про розірвання шлюбу та не потребує прийняття додаткових рішень органами РАЦС. Рішення суду про розірвання шлюбу, що набрало сили, вказаним органам судом лише для внесення відповідної інформації до актового запису про шлюб.
Для професійного та якісного оформлення процесуальних документів до суду, юристи радять звернутися за допомогою до правників. Таку допомогу може надати юридичний офіс Legal Services. Адреса офісу: смт.Білозерка, вул.Свободи, 86а (приміщення торгівельного будинку Безпоясного В.П., ІІ поверх). Режим роботи: понеділок – п’ятниця з 08.00 до 16.00, контактні телефони: 099 900-20-86 та 050 234-84-34
Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.