За відмову від співпраці окупанти залякують вчителів ув’язненням
28 червня за ініціативи Центру близькосхідних досліджень і Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у Києві відбулася конференція, на якій обговорили перспективи окупованої частини півдня України. Зокрема, мова йшла про долю освітньої галузі.
На думку директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса, головна проблема окупованої частини півдня України – невизначеність, з якою стикаються місцеві жителі. Останнім часом російські військові посилили тиск на місцеве населення і намагаються схилити до співпраці тих, хто залишився в регіоні. Під «прицілом» ворога – керівники громад, вчителі, медики, представники силових структур та бізнесмени, яких окупанти намагаються примусити до колаборації методами економічного та силового тиску.
Під час конференції вчитель історії України і громадянської освіти з селища Комишани Херсонської області Сергій Шишковський розповів, що ситуація з тиском російських окупаційних сил на освітян є «кричущою». Вчителів змушують отримувати російське громадянство і перейти до викладання в школах за російською програмою. У разі відмови – погрожують в’язницею.
Найбільше від тиску колаборантів та окупантів потерпають керівники освітніх закладів. «Вони зараз почали погрожувати вчителям, щоб ті почали співпрацювати, переважно страждає керівництво шкіл, яким начебто заборонили виїзд з окупованих територій і погрожують в’язницею. Їм кажуть: або ви працюєте з нами, або вас саджають у тюрму на термін як держзрада в Україні, ми вас відправимо десь на Сибір відсиджувати свій термін. Тому зараз керівництво шкіл буде змушене співпрацювати. Всім вчителям, які дадуть згоду на співпрацю, російські окупанти дадуть премію-підтримку 10 тисяч рублів», – зазначив Шишковський.
За словами вчителя, в новому навчальному році російські окупанти планують відкрити в Херсоні 10-20 шкіл. Цілком можливо, що через тиск частина освітян може бути змушена погодитися на співпрацю, адже людям погрожують життям та увязненням.
Спроби відновити навчальний процес на окупованій території Херсонщини, на думку Сергія Шишковського, свідчить про те, що росія прагне продемонструвати людям, що життя налагоджується: діти ходять до школи, організовуються різноманітні святкування. Але все це лише картинка, яка працює на зомбовану аудиторію.