
Затримано експравоохоронця, який працював у захопленій окупантами агрофірмі “Радгосп Білозерський”
У Херсоні ДБР та СБУ взяли під варту колишнього правоохоронця, який підозрюється у колабораціонізмі. Чоловік під час окупації обіймав посаду у КП Агрофірма “Радгосп Білозерський”, яку захопив ворог та допомагав проводити псевдореферендум. Колаборанту загрожує до 10 років в’язниці.
Про це повідомило Державне бюро розслідувань.
До того, як розпочалась повномасштабна війна, фігурант працював на Херсонському факультеті Одеського державного університету внутрішніх справ. Після окупації Правобережжя він став “очільником служби безпеки” у білозерському агропідприємстві. Чоловік не тільки співпрацював із росіянами, а й доносив на співробітників КП заради грошових винагород.
У вересні 2022 року зрадник взяв участь у псевдоголосуванні. Він агітував працівників Агрофірми долучитися до “референдуму”. Тим, хто відмовлявся, надходили погрози про переслідування та невиплату зарплатні. На території “Радгоспу Білозерського” експравоохоронець допоміг облаштувати “виїзну виборчу дільницю”.
Після того, як правий берег Херсонщини звільнили від російських окупантів, фігурант ховався від правосуддя. Він неофіційно підпрацьовував охоронцем. Проте колаборанта виявили та затримали.
Чоловік отримав підозру у ч. 5 ст. 111-1 КК України – участь в організації та проведенні незаконного референдуму на ТОТ. На даний час він перебуває під вартою. Зрадник може отримати до 10 років позбавлення волі.
- Інтернет-злодії вкрали 14,1 тисячі гривень у жительки Білозерки. Жінка довірилась “працівнику банку” та назвала йому персональні дані картки. У таку ж схему потрапив херсонець, який втратив 15 тисяч гривень.
- Суд наклав арешт на автівки окупаційного голови Музиківки. У чоловіка арештували три автомобілі, два причепи та ще два неназваних транспортних засоби. Зрадник на своїй псевдопосаді агітував працівників комунальних закладів до роботи на ворога, допомагав у проведення “референдуму”.
- Двоє мешканок Чорнобаївської ТГ довірились зловмисникам, які прикидались їхніми родичами, що попросили гроші у борг. Одна жінка перерахувала кошти “сестрі”, а інша – “доньці”. Згодом виявилося, що їхні сторінки у соцмережах були зламані шахраями.