Завещана Ольга, депутат Станіславської сільської ради: «Я на зв’язку зі своїми виборцями щодня»
Напередодні місцевих виборів редакція Білозерка.Інфо вирішила зібрати історії про діяльність депутатів нашого району. Нещодавно ми провели опитування думки громадян у фейсбуці щодо задоволеності роботою свого депутата, щоб знайти народних обранців, які користуються довірою у своїй громаді. Проте відгукнулися лише виборці Білозерської громади.
Протягом наступного місяця ми будемо публікувати інтерв’ю з депутатами, роботою яких задоволені виборці (за результатами опитування) або ж які вже неодноразово обиралися в своїй громаді, що свідчить про високий рівень довіри в громаді до депутата.
Розпочинаємо цикл інтерв’ю розмовою зі секретарем Станіславської сільської ради, депутатом 5 каденцій Ольгою Завещаною.
Ольго Леонідівно, розкажіть трохи про себе.
Все моє життя пов’язане з Широкою Балкою, де я народилася, вчилася, вийшла заміж, працюю.
Маю дві освіти: неповну вищу (молодший спеціаліст) – юрист, повну вищу (магістр) – викладач історії (обидві освіти отримала у Херсонському державному університеті). Зараз опановую третю освіту в Національній академії державного управління при Президентові України Одеського регіонального інституту державного управління за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».
Заміжня, в шлюбі вже 20 років. Чоловік працює будівельником. Разом ми виховуємо двох доньок: старша вже студентка 3-го курсу Національного університету «Одеська юридична академія», а молодша – учениця 2-го класу.
Як давно ви є депутатом? Скільки каденцій? Коли вас вперше обрали?
Вперше мене обрали депутатом у 2004 році – тоді відбулися позачергові вибори до Широкобалківської сільської ради, тому що депутат на окрузі склав повноваження. На той час працювала в сільраді діловодом.
Я була депутатом 5-ти каденцій:
31.10.2004 року обрана депутатом Широкобалківської сільської ради, виборчий округ № 22, (вул. І Набережна, ІІ Набережна).
14.04.2006 року обрана депутатом Широкобалківської сільської ради, виборчий округ № 21, (вул. Соборна, Херсонське шосе, Молодіжна).
31.10.2010 року обрана депутатом Широкобалківської сільської ради, виборчий округ № 14, (вул. Українська, Мартьянова, Лесі Українки, Світла)
25.10.2015 року обрана депутатом Широкобалківської сільської ради, виборчий округ № 14, (вул. Соборна, Херсонське шосе, Молодіжна).
29.10.2017 року обрана депутатом Станіславської сільської ради, виборчий округ № 20, (8-го Березня, Карла Маркса (частина) Соборна, Молодіжна (частина), Херсонське шосе.
Чому Ви вирішили займатися депутатською діяльністю? Що підштовхнуло до цього?
По-перше, це цікавість, я люблю, коли в моєму житті трапляється щось нове, отримувати нову інформацію, знання, знайомитися з різними людьми.
По-друге, це можливість застосувати свій досвід та знання у професійній сфері, на роботі в сільській раді.
По-третє, я хочу зробити кращим місце, де живу я, де живуть мої діти, батьки, рідні люди і загалом всі жителі громади.
Які були очікування від депутатської діяльності і яка реальність?
Планувала зробити все і відразу, а стикнулася з відсутністю коштів у бюджеті сільської ради на ті чи інші не першочергові заходи.
Чи було важко на початку? Чи виникали труднощі в роботі? Якщо так, то які?
На початку було тяжко, бо важко зрозуміти саму специфіку роботи ради і визначити в ній місце і роль депутата. Труднощі були в тому, що через відсутність коштів у бюджеті сільської ради лише частково вдалося досягти поставлених цілей, які ми намічали разом з виборцями.
Звідки берете натхнення та внутрішні сили?
Я тут живу і мені тут жити. Мене надихає любов до рідного краю.
Як взаємодієте, співпрацюєте, спілкуєтесь зі своїми виборцями?
Я на зв’язку зі своїми виборцями щодня – по дорозі на роботу, спілкуємося в магазині, на зупинці, по телефону, і, звичайно, на робочому місці (Ольга працює секретарем Станіславської сільської ради).
Що вже вдалося зробити для вашого виборчого округу чи для громади в цілому?
За моєї ініціативи (депутатського подання), ініціативи моїх виборців, підтримки депутатського корпусу та керівництва сільради в громаді (в основному на окрузі, де я обрана) відбулися такі зміни:
-
організація робіт з газифікації частини вулиці Молодіжна в селі Широка Балка (2008 рік);
-
освітлення всіх вулиць на окрузі (вуличне освітлення, за рахунок бюджету сільської ради);
-
встановлення зупинок по вулиці Херсонське шосе в с. Широка Балка (за рахунок бюджету сільської ради);
-
пошук спонсорів для придбання фарби та організація спільно із старостою села Широка Балка косметичного ремонту зупинки в с. Широка Балка по вул. Херсонське шосе, яка перебуває на балансі райавтодору;
-
насип щебнем частини ґрунтової дороги в с. Широка Балка по вулиці 8-го Березня (за рахунок бюджету сільської ради);
-
за моїм поданням проводиться робота спеціалістами сільської ради, щодо визнання безхазяйним майном споруди по вулиці Молодіжна, 62-Б в с.Широка Балка (колишній «стройучасток»).
У 2017 році я підготувала та реалізувала проект «Спорт – запорука здорового населення» та подала його на конкурс програми «Активні громадяни». Він переміг у конкурсі і за донорські кошти було придбано спортінвентар для занять спортом у Будинку культури в с. Широка Балка.
У цьому році я ініціювала проект «Соціокультурний простір для громади» – придбання ноутбуків для Станіславської сільської бібліотеки, підключення інтернету та проведення навчань з комп’ютерної грамотності для всіх охочих. Реалізація проекту буде розпочата у серпні-вересні місяці 2020 року.
Так як я працюю секретарем сільської ради, то являюся розробником багатьох проектів рішень сільської ради, згідно яких живе громада, наповнюється та витрачається бюджет сільської ради (Статут громади, встановлення податків, місцеві Програми, штатні структури закладів освіти, вартість батьківської плати за харчування у садочках, тощо).
Разом з менеджером проектів сільради Соньком Миколою я працювала над підготовкою проектних заявок:
-
до Програми «ULEAD з Європою» в частині створення Центру надання адміністративних послуг. Згідно даної Програми сільська рада на даний час отримала сучасні меблі в ЦНАП, очікуємо на оргтехніку.
-
до Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямована на розвиток місцевого самоврядування – «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), згідно якої на даний час реалізовуються інші цікаві і необхідні проекти у нашій громаді.
Але багато чого не зроблено і ще є над чим працювати. В основному все стосується створення нових робочих місць, пошук інвесторів. Адже це наповнення бюджету, зупинення міграції населення. Також ще багато незакритих питань щодо благоустрою сіл – це ремонт існуючого асфальтового покриття, підсипка ґрунтових доріг, покіс трави на узбіччях дороги, ремонт фасаду Будинку культури, бордюрів на узбіччі дороги у с. Широка Балка, опалення приміщень бібліотек, тощо.
Чи важко працювати з колегами по депутатському корпусу? Як вдається/не вдається домовитися?
Ні, не важко. Завжди вдається домовитися.
Який досвід/знання отримали для себе під час роботи депутатом?
Депутат є представником громади в органах місцевого самоврядування, а найголовніша в системі місцевого управління – це ЛЮДИНА.
Які поради Ви можете дати майбутнім депутатам?
Перш ніж подати документи до дільничної комісії, варто задуматися над питанням: Чи буде у мене час (вільний від роботи, чи від особистих справ) займатися депутатськими обов’язками?
Один з цих обов’язків – брати участь у роботі ради, тобто бути присутнім на сесіях (пленарних засіданнях) сільської ради, організація, проведення, участь у постійних депутатських комісіях ради, ознайомлення з проектами рішень, їх підготовка. Адже без виконання цього обов’язку не зможе депутат виконувати інші обов’язки депутата.
Якщо Ви все ж таки наважитеся стати депутатом, моя Вам порада – налагодити тісний взаємозв’язок між виборцем-депутатом-сільським головою, лише в такому ланцюжку і в такому тандемі МИ зможемо разом зробити життя кращим, заможним у нашій державі – Україні.
Спілкувалася Катерина Оксенюк