Заходи щодо врегулювання збереження й утилізації відходів у Херсонській області
В обласній державній адміністрації провели перше засідання робочої групи з питань реалізації в області Національної стратегії управління відходами в Україні.
Дана Стратегія схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року, а підготовка пропозицій до Національного плану управління відходами від голів районних державних адміністрацій, районних рад і голів об’єднаних територіальних громад є обов’язковою відповідно до Закону України «Про відходи».
Метою Стратегії є створення умов для підвищення стандартів життя населення шляхом впровадження системного підходу до поводження з відходами на державному та регіональному рівні, зменшення обсягів утворення відходів і збільшення обсягу їх переробки та повторного використання.
Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько звернув увагу присутніх на засіданні:
«Потрібно зібрати якомога більше ґрунтовних та ефективних пропозицій від районів Херсонщини, адже Національна стратегія управління відходами прописана до 2030 року і саме запропоновані нами заходи ляжуть в її основу».
«В області налічується 356 місць розташування твердих побутових відходів і більшість з них не має відповідних документів – таких, як наприклад паспорт полігону. Законодавство постійно удосконалюється і змінює вимоги, тож навіть за наявності станцій, куди звозять побутові відходи, їх робота може бути призупинена Державною екологічною інспекцією за умови відсутності паспорту», – наголосив Микола Мартиненко.
Керівництво облдержадміністрації закликало очільників на місцях з тим, аби вони зробили аналіз ситуації щодо збереження й утилізації відходів на власних територіях до кінця поточного року з подальшим наданням пропозицій до проекту Національного плану управління відходами Міністерству екології та природних ресурсів України. В складі робочої групи працював голова Білозерської РДА Віктор Романов.
Джерело: Херсонська ОДА