Збитки для довкілля внаслідок підриву Каховської ГЕС оцінили майже у 146 мільярдів гривень
Збитки від підриву армією РФ Каховської ГЕС для довкілля становлять близько 146 мільярдів гривень. Цифра орієнтовна, оскільки через окупацію лівого берега неможливо фізично обстежити територію.
Про це у Фейсбуці повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
За словами очільника міністерства Руслана Стрільця, масштаб всіх збитків, завданих довкіллю війною нині, складно порахувати через неможливість зібрати всі дані.
“Підрив росіянами Каховської ГЕС – спланований терористичний акт. Він повністю підпадає під визначення екоциду. Важливо, щоб цей термін отримав чітке визначення у Римському статуті. Це потрібно не лише Україні, це потрібно всьому цивілізованому світу, щоб надалі в жодної країни не виникало намірів так зухвало знищувати довкілля”, – зазначив Руслан Стрілець.
Також він висловив впевненість, що Міжнародна екологічна група напрацює комплексний документ, який допоможе оцінити наслідки війни для навколишнього середовища. Розробить рекомендації для пошуку механізмів притягнення агресора до відповідальності за екологічні злочини та концепцію відновлення довкілля.
Наразі науковці працюють над державною програмою з відновлення цих територій з наявних матеріалів.
- 30 червня екологи відібрали проби води з Дніпра та Кошової. Стан водойм незмінний – є перевищення заліза загального та завислих речовин. У Дніпрі дослідження виявило 38 мг/дм3 завислих речовин, 0,2 мг/дм3 заліза загального, 0,2 мг/дм3 нітритів. Розчинений кисень складає 4,9 мг/дм3, що відповідає нормі. Нафтопродуктів не виявлено.
- Каховське водосховище перетворюється на пустелю після підриву Каховської ГЕС. Рівень води впав у річці Дніпро в Запоріжжі, а від наслідків підриву страждають національні парки та заповідники.
- За словами першого заступника голови облради Юрія Соболевського, на тимчасово окупованому лівому березі окупаційна влада не проводить санітарну обробку постраждалих від затоплення районів та не надає медичні послуги місцевим без російського паспорта. Все це – реальна загроза для епідеміологічного стану.
Фото: rbc.ua