Жінки та дівчата покращили свої знання з фінансової грамотності
13 та 14 серпня в місті Миколаїв відбулися тренінги з фінансової грамотності для двох груп жінок та дівчат з деокупованих громад Херсонщини. Оксана Маханько, тренерка, спеціалістка з накопичувального страхування та інвесторка-початківиця допомогла учасницям взяти під контроль свої фінанси та приймати обґрунтовані фінансові рішення.
Протягом тренінгу обговорювали, як управляти особистими фінансами, як заощаджувати та інвестувати, як безпечно кредитуватися та як побороти борги. Але найбільше враження на учасниць справили практичні завдання, які допомогли закріпити знання та зрозуміти, як теоретичні концепції працюють у реальному житті.
“Сподобався блок, на якому створювали свій інвестиційний портфель”, – розповідає ще одна учасниця Тетяна. Тож, навіть ті, хто раніше не мав досвіду в інвестиціях, отримали можливість на практиці спробувати створити свій оптимальний набір активів та інвестицій і зрозуміти важливість диверсифікації.
Разом з тренеркою учасниці переглядали свої бюджети з погляду фінансової грамотності, ставили фінансові цілі та складали фінансовий план. Викликом для більшості стало сприйняття інформації про сучасні методи інвестування в облігації, акції чи криптовалюту.
“Після тренінгу “лопачу” інформацію про страховки, роблю нотатки для спілкування з консультантом. Вже прослухала книгу “Багатий тато, бідний тато”, поки розумію, що до інвестицій не готова. Погляд на фінанси не змінився”, – поділилася своїми враженнями учасниця Галина, але бачимо, що вона активно занурилася в тему та вивчає нове, що свідчить про її готовність змінюватися та найти комфортний для себе варіант управління фінансами. Наступний крок – інвестиції, а може і власний бізнес!
“Після тренінгу все-таки вирішила переглянути наші “стосунки” з домашнім бюджетом… Не дивлячись на стан нашого будинку та щільність обстрілів я спробую покращити свої накопичення та застосувати метод кошиків – розділятиму свої доходи та покращу фінансовий стан своєї сім’ї”, – розповідає ще одна учасниця.
Справжнім емоційним шоком для тренерки та всіх присутніх стала історія однієї з учасниць, яка розповіла, що після повернення додому після деокупації, виявила величезний борг за комунальні послуги. І зараз 90% свого заробітку сплачує щомісячно, залишаючи себе майже без грошей.
“У всьому варто тримати баланс. Так, борги обов’язково треба закривати, проте можна виплачувати їх рівномірно і помірно для вашого бюджету. Паралельно з цим можна і треба відкладати, щоб жити у гармонії в першу чергу самим з собою”, – пояснила тренерка Оксана Маханько.
“Неважливо скільки ви отримуєте грошей. Варто навчитися керувати ста гривнями і тоді гроші будуть у вашому житті. На тренінгу учасниці навчилися складати свій бюджет за різними варіантами. Стало цікаво те, що у деяких учасниць витратна частина більша ніж дохідна. Здивовані? І ви спробуйте місяць збирати всі чеки і записувати свої витрати. У додатках банкінгів є прекрасна можливість у відсотковому еквіваленті у вигляді кольорової діаграми побачити статті своїх витрат, якщо ви користуєтеся переважно карткою і рідко знімаєте готівку”, – радить психологиня та ідейна натхненниця профорієнтаційного курсу Інна Корміленко.
#Команда_БЦРР радіє, що змогла допомогти жінкам та дівчатам краще зрозуміти свої фінанси і сподівається, що цей тренінг стане лише першим кроком у їхньому шляху до фінансової незалежності.
Дякуємо всім, хто був з нами! Чекаємо на нові зустрічі!
🔹Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Проєкт впроваджується ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізовують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.