Ср, 1 Січ 25
4.1°C

Журавленко Інна Вікторівна, депутат Білозерської селищної ради: «Я йшла в депутати, щоб змінити наше селище і життя його мешканців на краще»

Наталія Свирида 17 Серпня, 2020

Інно Вікторівно, розкажіть трохи про себе.

Народилася в с. Мирне, Білозерського району. Закінчила Херсонське медичне училище, працювала медичною сестрою в Білозерській районній лікарні. Я заміжня, маю доньку та сина. Діти мають вищу освіту.

Як давно ви є депутатом? Скільки каденцій? Коли вас вперше обрали?

Я депутат Білозерської селищної ради з жовтня 2010 року. Обиралася дві каденції.

Чому ви вирішили зайнятись депутатською діяльністю? Що підштовхнуло до цього?

Як говорять : «Хочеш зіпсувати репутацію на все життя, то треба йти в політику». Але я не йшла в політику. Я йшла в депутати, щоб змінити наше селище і життя його мешканців на краще. Маю певний досвід, знання, і, дякувати Богу, розум і силу. Мала багато ідей і хотіла втілити їх в життя; продовжувати змінювати наше селище, а заодно і країну.  Після подій 2014 року, коли дівчата та хлопці стали на захист нашої країни на Сході, я відчула ще більше бажання бути корисною тут, у своїй громаді, продовжувати справу тих, хто пішов на Майдан. Вони боролися за зміни там, а ми повинні робити це тут. У нас більшість людей готові обговорювати проблеми на кухні, біля під’їзду або в соц. мережах, ніж зробити щось. Для себе я зрозуміла, якщо хочеш щось змінити, то треба постійно проявляти ініціативу та стукати у всі можливі двері.

 Які були очікування від депутатської діяльності і я ка реальність?

Коли балотувалася в депутати, то очікування були різними. Хотілося всім допомогти, покращити умови та роту в садочках, школах, лікарнях. З дитинства гостро реагую на несправедливість. Я не байдужа то подій в громаді та країні. Думала, що як стану депутатом, то гори зверну.))) Але я побачила багато лицемірства, несправедливості, брехні, бруду, цинізму.

Чи було важко на початку? Чи виникали труднощі в роботі? Якщо так, то які?

Спочатку було дуже важко. Працюючи в медичній сфері, я чула про закони тільки по телевізору. Ставши депутатом,  я мала працювати та виконувати ці закони, і це було зовсім інше, бо від тебе залежить як працюватиме садочок чи школа, чи буде змінюватись селище. Труднощі виникали часто. Але є таке гарне прислів’я : «Не знаєш як робити, то роби по закону».

Звідки берете натхнення та внутрішні сили?

Натхнення і сили мені дає моя родина. 

 Як взаємодієте, співпрацюєте, спілкуєтесь зі своїми виборцями?

Мій округ знаходиться за місцем мого проживання. Кожен день можу спілкуватись зі своїми виборцями особисто чи по  телефону. Також веду прийом громадян кожної середи в офісі партії «Батьківщина».  Є група  у вайбері «Білозерці 1».

Що вже вдалося зробити для вашого виборчого округу чи для селища в цілому?

За 10 років зроблено дуже багато. Але це капля в морі – хочу більше змін.

В переліку:

  • Дорога, насип щебня та освітлення по вул. Херсонська.
  • Асфальтове покриття, дорога та освітлення по вул. Станіславське шосе ( крім дороги біля будинків 11, 13,15,17).
  • Вивіз стихійного сміттєзвалища.
  • На дитячий майданчик по вул. Станіславське шосе біля будинків 11,13,15,17 завезли пісок та за підтримки депутата Верховної ради Ю.В, Одарченка встановили ще одну гойдалку.
  • Пішохідна доріжка по вул. Станіславське шосе від будинку 34 і до вулиці Поштової.
  • Ліквідація і обрізання дерев по вулиці Станіславське шосе 10,12,17, вул. Соборна 58.
  • Освітлення по вул. Станіславське шосе між багатоквартирними будинками 9,11,13,15,17 та багатоквартирний будинок по вул. Шевченка 41 і по вул. Станіславське шосе.
  • Асфальтове покриття, ямковий ремонт по вул. Свободи від танку до прокуратури.
  • Пішохідна доріжка від пров. Торгівельний до вул. Свободи до будівлі Соціального захисту.
  • Освітлення парку
  • Сприяла отриманню хворою вуличного візку від соціального захисту.
  • Разом з іншими депутатами допомогли мешканцям с.Надеждівка повернути ставок у володіння громади.
  • Мною було надіслано не один десяток запитів та звернень як до голови селищної ради так і до депутатів обласної ради та Верховної Ради.
  • З 2014 року ми разом з місцевими мешканцями постійно підтримуємо наших бійців на Сході: купували їх необхідну оптику, допомагали продуктами, речами першої необхідності, біля під’їзду плели москітну сітку. Звісно, ця допомога триває і надалі. В офісі ВО «Батьківщина» ми збираємо все необхідне для наших бійців і потім відправляємо на передову.

Загалом, було зроблено багато, ще є над чим працювати. Я хочу вибачитись перед виборцями, якщо щось не встигла, але я чую кожного і працюватиму тільки на користь громади.

Чи важко працювати з колегами по депутатському корпусу? Як вдається / не вдається домовитись?

Дуже важко працювати з депутатами, які не готуються до сесії, не читають проекти рішень і не знають про що йде мова; коли спочатку голосують, а потім думають, за що вони проголосували. Деякі депутати голосують в особистих інтересах.

Які знання/досвід отримали для себе під час роботи депутатом?

Я більш детально вивчала закони, допомагала іншим депутатам місцевих рад з роз’ясненнями. Навчальні поїздки в межах України дали мені безцінний досвід.  Я побачила як працює місцеве самоврядування в інших регіонах нашої країни, які інструменти вони застосовують у своїй роботі, як співпрацюють з виборцями. І, головне, я зрозуміла, що успішний депутат повинен мати такі якості як  комунікабельність, толерантність, відповідальність, чесність, людяність та досвід.

Які поради Ви можете дати майбутнім депутатам?

Депутат повинен бути чесним та відповідальним. Він має відвідувати всі сесії та комісії, вести особистий прийом громадян, спілкуватися з виборцями, чути їх та допомагати у вирішенні проблем, працювати для громади. Я вважаю не припустимим застосовувати образи та принижувати  мешканців громади.

Спілкувалася Катерина Оксенюк 

Наталія Свирида

Статті автора