Зростання комунальних тарифів: поки що не в плані, але підстави можуть з’явитися
З 1 березня заплановано підвищення тарифів для населення.
Для населення, яке споживає до 100 кВт·год/місяць, тариф зросте із 71,4 до 90 коп/Квт·год, населення, яке споживає понад 100 кВт·год/місяць – з 1,29 грн до 1,68 грн /Квт·год. Для українців, які розраховуються з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку – тариф зросте з 1,29 грн до 1,68 грн/Квт·год.
Тариф для багатодітних, прийомних сімей, дитячих будинків, гуртожитків підвищиться з 74 до 90 коп/Квт·год.
Наразі зростання тарифів на електропостачання для непобутових споживачів (бізнесу та бюджетних установ) не передбачено. Але корегування оптово-ринкової ціни електроенергії може відбуватися щоквартально. У зв’язку з блокадою та необхідність імпорту антрациту така підстава може з’явитися.
Якщо ж ця ціна зросте, тарифи для непобутових споживачів на електроенергію (у тому числі – і для водоканалів) також зростуть. Відповідно, підвищяться ціни на водопостачання. Можливе зростання цін на послуги з водопостачання в окремих містах у зв’язку зі збільшенням інвестиційної складової в тарифах.
23 лютого уряд прийняв рішення про перегляд ціни на газ для населення та теплокомуненерго двічі на рік – 1 квітня та 1 жовтня. Поки що зростання ціни на газ для населення не заплановано. Але якщо Кабінет Міністрів вирішить зробити її паритетною до ринкової (а це на 30% вище від сьогоднішньої), то зростання ціни і на послуги газопостачання, і на централізоване опалення та гаряче водопостачання відбудеться орієнтовно на 20%.
Однак, це лише прогнозні варіанти.
Наразі зростання ціни для населення на всі ці послуги не передбачено.
Тетяна Бойко, експерт Реанімаційного Пакету Реформ, для VoxConnector