Звіт селищного голови: благоустрій на мільйон
5 листопада білозерців запросили до районного будинку культури послухати звіт Білозерського селищного голови Олександра Царюченка. Цьогорічний звіт пройшов у незвичному форматі: доповідь про роботу селищної ради, виконання програм, бюджет і обговорення питання про подальший розвиток громади перемежовувалися виступами творчих колективів – вокального колективу селищної ради ветеранів «Калина», вихованців дошкільних навчальних закладів Білозерки, читачів Розливнянської бібліотеки, а також хореографічного коллективу РБК «Арабеск» .
Перш за все селищний голова подякував білозерцям за довіру, підтримку, розуміння та допомогу і запевнив, що починаючи з липня 2006 року, на посаді селищного голови, його зусилля направлені на вирішення питань, які постали перед жителями Білозерської територіальної громади, та забезпечення стабільної роботи установ і підприємств селищної ради.
Олександр Володимирович розповів про організаційно-контрольну діяльність виконавчого комітету селищної ради, роботу зі зверненнями громадян, земельні відносини, здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, роботу адміністративної комісії при виконкомі.
Детальніше зупинимося на програмі благоустрою підвідомчої території. За 9 місяців 2016 року було придбано господарського інвентарю та будівельних матеріалів для ремонту пам’яток культури та об’єктів благоустрою на загальну суму 7,5 тис. грн., паливно-мастильних матеріалів та запасних частин до бензотехніки на 24,3 тис. грн., лавки та урни для парку по вул. Свободи на 23 тис. грн., вивезено стихійних сміттєзвалищ з Білозерки на загальну суму 57 тис. грн., з кладовища – на 21 тис. грн., відремонтовано центральну площу – 199,8 тис. грн., облаштовано парк по вул. Свободи – 199,8 тис. грн.; освітлено вулиці Херсонська, Європейська, Шевченка від Станіславського шосе до вул. Ценковського, Дмитра Яворницького, Кооперативна від пров. Харченка до пров. Торгівельний – 391,8 тис. грн., витрати на споживання електроенергії склали 73,6 тис. грн., облаштовано під’їзні шляхи до земельної ділянки полігону ТПВ – 19,1 тис. грн., автобусні зупинки на перехресті вулиць Свободи та Кооперативна, Свободи та Івана Франка – 32,5 тис. грн., встановлено бетонні плити і лавки по вул. Свободи – 8,1 тис. грн., відремонтовано тротуар по вул. Свободи на 110,5 тис. грн., зроблено поточні ремонти освітлення частини вул. Шевченка – 65 тис. грн., вул. Українська – 30,4 тис. грн., частини вул. Херсонська – 102,9 тис. грн., вул. Гагаріна – 53,5 тис. грн., вул. 1040 полку – 32,3 тис. грн.
У рамках програми з утримання і ремонту автомобільних доріг селищної ради виконувалися поточні ремонти асфальтового покриття вулиць райцентру. Якщо дозволятимуть погодні умови, ці роботи продовжаться до кінця року.
Враховуючи гостру потребу в повному забезпеченні населення комунальними послугами та підтримці ефективного функціонування комунальної служби, вирішувалися питання щодо забезпечення матеріальних і технічних ресурсів МКП «Водограй». На підтримку його фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2016 року з селищного бюджету витрачено 554 тис. грн.: погашення податкової заборгованості з ПДВ – 102,7 тис. грн.; користування надрами – 60,9 тис. грн.; спецводокористування – 4,1 тис. грн.; поточні ремонти КНС № 1 (матеріали, запчастини) – 40,8 тис. грн.; системи каналізації по вулиці Кооперативна, Соборна, Станіславське шосе, пров. Торгівельний – 130 тис. грн.; електроенергія – 115,5 тис. грн.; технічна рекультивація полігону твердих побутових відходів – 100 тис. грн.
У рамках селищної програми соціального захисту населення за 9 місяців 2016 року надано матеріальну допомогу 263 громадянам на загальну суму 199,2 тис. грн., здійснено видатки з селищного бюджету на пільгове зубопротезування, а також надано матеріальну допомогу на покращення житлових умов багатодітній сім’ї, в якій народилася трійня, на загальну суму 199 тис. грн.
Левова частина селищного бюджету йде на заклади освіти. На території селищної ради станом на 1.01.2016 року проживає 797 дітей до 6 років, з них у Білозерці – 756, у дошкільних закладах виховуються 590 дітей, що становить 74% від їх загальної кількості. За 9 місяців 2016 року на розвиток освітніх закладів із селищного бюджету виділено 6401,6 тис. грн.
На території селищної ради збережено мережу закладів культури. Функціонують сільські клуби у Розливі і Черешеньках, бібліотеки у Білозерці і Розливі. На їх утримання за звітний період використано 63,9 тис. грн. і 89,4 тис. грн. відповідно.
Олександр Володимирович детально розповів і про селищний бюджет. Доходна частина селищного бюджету за 9 місяців 2016 року по власних і закріплених доходах загального фонду при затверджених планових показниках у сумі 4448,8 тис. грн. фактично виконана на 4743,6 тис. грн., або 106,6% до планових показників звітного періоду. Найбільшими джерелами наповнення власних доходів загального фонду селищного бюджету є: єдиний податок – 42,2% питомої ваги; податок на нерухоме майно – 0,4%; плата за землю – 29,2%; акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 22,1%; адміністративні збори та платежі – 6%;
Отримано міжбюджетних трансфертів загального фонду 4852 тис. грн. при плані 5047 тис. грн. Всього надійшло до загального фонду селищного бюджету 9595,7 тис. грн. при плані 9495,8 тис. грн., або 101,1% до планів звітного періоду.
За відповідний період проведено касових видатків по загальному фонду на суму 8646,7 тис. грн., з них: органи місцевого самоврядування – 681,9 тис. грн., що становить 7,9% від загальної суми видатків; освіта – 5166 тис. грн. (59,7%); інші видатки на соціальний захист населення – 215,1 тис. грн. (2,5 %); культура – 178,3 тис. грн. (2,1%); благоустрій селища – 1150,2 тис. грн. (13,3%); водопровідно-каналізаційне господарство – 454 тис. грн. (5,3%); видатки на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг – 376,7 тис. грн. (4,4%) та інше.
У селищній раді триває робота з формування бюджету на наступний рік. Олександр Царюченко звернувся до білозерців з проханням вносити власні пропозиції з цього питання – безпосередньо до селищної ради або через депутатів. Такі пропозиції вже прозвучали. На думку білозерців, потрібно встановити камери відеоспосереження у парку по вул.Свободи (Карла Маркса), організувати нічні або хоча б ранкові патрулі з охорони правопорядку, облаштувати вуличне освітлення у Розливі і Черешеньках, відремонтувати там дороги та інше.
Наостанок обговорили питання об’єднання територіальних громад і розглянули можливість приєднання до Білозерської територіальної громади Дніпровської, Кізомиської і Томинобалківської громад.
Вікторія Ружина, газета “Придніпровська зірка”